Barbaros Mahallesi, Sütçü Yolu Caddesi, No: 85A/1, Ataşehir/İstanbul


  İletişim : +90 (216) 442 25 53, +90 (546) 442 25 53

campalle Hakkında Merak Edilenler

campalle

 campalle nedir?

campalle, anne ve baba adayları için doğuma hazırlık kampıdır. Kamp programımızda temel amacımız sizleri hamileliğin son dönemi, doğum süreci ve sonrası bebek bakımı hakkında bilinçlendirmektir. campalle team olarak, sizlere doğum sürecinin tüm detaylarını, bu süreç öncesindeki hazırlıkları ve bu sürecin daha kolay yönetilme yöntemlerini anlatacağız. Sadece anne adayının değil, babaların da bu süreçteki rollerinin önemini vurgulayacağız. Anne olduktan sonra oluşabilecek kaygıları doğum öncesinde uzun uzun konuşarak, olası zorluklarla baş edebilmenizi sağlayacağız.

 campalle programı neleri kapsıyor?

campalle eğitim programı birçok teorik ve pratik çalışmayı kapsamaktadır. Bizler için en temel prensip hamileliğin son dönemi, doğum süreci ve sonrası bebek bakımıyla ilgili sadece bilimsel doğrularıiçeren bir eğitim programı sağlamaktır.

Günümüzde sıkça konuşulan, hatta tartışılan, doğal doğum hakkında Dr. Furkan Kayabaşoğlu ve campalle team ekibinin düşüncelerini öğrenme fırsatınız olacak. Doğal doğum kavramının zamanla ve neden ideal doğum kavramına evrimleşmesi gerektiğini campalle eğitim programında dinleyeceksiniz.

Eğitimlerimizde doğum sürecinin tüm detaylarını, bu sürece anne ve baba olarak ne gibi katkılar sağlayabileceğinizi, sürecin içinde muhtemel yaşayacaklarınıza karşı neler yapmanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Ayrıca doğum nasıl başlar, ilk olarak hangi bulgular ile doğumun yaklaştığını anlayabilirsiniz, doğum sürecinde ağrı giderilmesinden, kasılmaların yönetilmesine ne gibi tıbbi müdahaleler gerekebilir, bu müdahalelerin katkısı ne olacaktır, ne gibi durumlarda tercih edilirler gibi gibi aklınızdaki birçok soruya yanıt bulabileceksiniz.

Ayrıca campalle teamolarak sizi doğum sonrasına, anneliğe de hazırlıyoruz. Bebeğinizin bakımında nelere dikkat etmelisiniz, yenidoğan banyosu nasıl yapılmalıdır, en ideal emzirme nasıl sağlanabilir ve bebeğiniz hakkında birçok önemli noktayı birlikte konuşacağız.

 Eğitim programı dışında campalle’de neler olacak?

Bizler campalle’yi sadece bir eğitim programı olarak planlamadık. Öğrenirken bir yandan da eğleneceğiz. Çok keyifli spor ve meditasyon saatlerimiz olacak. Güne yoga ile başlayacağız, nefes eğitimleri yapacağız, gün içinde doğa yürüyüşleri ve havuz içi egzersizleri yapabileceğiz. Amacımız size hoşça zaman geçirirken hamilelik ve doğum sürecinde ihtiyacınız olacak kaslarınızı desteklemek ve doğum sırasında kullanılacak nefes egzersizleri ile gevşeme tekniklerini öğretebilmek…

 campalle ekibi kimlerden oluşuyor?

campalle, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Furkan Kayabaşoğlu tarafından organize edilen bir etkinliktir. Bu etkinlikte Dr. Kayabaşoğlu ile birlikte, kendisinin davet ettiği çok güçlü ve güvenilir bir ekip de yer almaktadır. Doğum öncesi hazırlıklar, kasılmalar ile baş etme metodları, yenidoğan bakımı, emzirme eğitimi gibi konularda ebe eğitmenlerimiz, yoga, nefes eğitimleri, hamilelik ve doğum egzersizlerinde de spor eğitmenlerimiz sizlere eşlik edeceklerdir.

campalle;eğitimden spora, eğlenceden alışverişe anne-baba adayları için benzersiz bir doğuma hazırlık kampıdır.

 campalle’ye kimler katılabilir?

campalle’ye doğum öncesinde heyecanını paylaşmak ve eğitimlerle bilgisini arttırmak isteyen, kendisi ile benzer hamilelik döneminde çiftlerle birlikte doğuma fiziksel ve zihinsel hazırlanmak isteyen her anne ve baba adayı davetlidir.

Bizler etkinlikten faydalanmak isteyen anne adayları için ideal dönemin 28. hamilelik haftası ve sonrasıolduğuna inanıyoruz. Eğer daha erken bir hamilelik haftasında iseniz, hiç üzülmeyin! Çünkü bir sonrası campalle etkinliği sizin için ideal zamana mutlaka denk gelecektir.

Ayrıca baba adaylarını da bekliyoruz. Baba adayları için campalle hamilelik ve doğumun getirdiği değişimleri tanımak, yaşanacak sıkıntıların üstesinden birlikte kolaylıkla gelmek ve bu süreci konforlu bir şekilde atlatabilmek için rehberlik edecek çok özel eğitimlerdir.

 Neden campalle’ye katılmalısınız?

campalle, hamileliğin getirdiği değişimleri tanımak, yaşanacak sıkıntıların üstesinden kolaylıkla gelmek ve bu süreci konforlu bir şekilde atlatabilmek için size rehberlik edecek özel eğitimlerden faydalanacağınız, bebeğiniz ile yeni başlayan serüveninizde ihtiyaç duyacağız değerli markalar ile bir araya geleceğiniz ve alanında uzman isimler ile birebir temasta bulunacağınız benzersiz bir etkinliktir.

campalle; sadece 50 anne ve baba adayının katılabileceği benzersiz bir doğuma hazırlık kampıdır.

campalle etkinlikleri kaç gün sürmektedir?

campalle eğitim programları iki gün sürecek şekilde planlanmış etkinliklerdir.

İstanbul’da gerçekleşen etkinliklerde anne-baba adaylarımız cumartesi sabahı itibari ile programımıza dahil olacak, odalarına öğleden sonra giriş sağlayabileceklerdir. İstanbul etkinliklerinde ailelerimiz bir gece konaklama gerçekleştirmektedir.

Sapanca’da gerçekleşecek etkinliklerde ise cumartesi sabah erkenden başlayacak programımız için, anne-baba adaylarımız konaklayacağımız otele cuma günü öğleden sonra giriş yapabileceklerdir. Böylece iki günlük dolu dolu programımız öncesinde dinlenmek ve katılımcı yeni çiftlerle etkinlik öncesinde tanışmak mümkün olacaktır. 

 campalle’de neler neler var?

 Eğitimler: İdeal doğum felsefesi nedir? Doğum nasıl başlayacak? Doğum acilleri nelerdir? Ağrısız doğum nedir? Epidural anestezi iyi midir? Suni sancı nedir? Dikişsiz ve kesisiz doğum nasıl yapılır? En etkili ıkınma nasıl olur? Doğuma nasıl hazırlanmalıdır? Doğum masajı nedir? Doğumda nefesin önemi nedir? Yenidoğan bakımında nelere dikkat edilmeli?

Doğru emzirme nasıl yapılır? Bebek nasıl yıkanmalıdır? Alt değiştirirken nelere dikkat edilmeli? Babanın tüm bu süreçlerde rolü ne olmalıdır?

 Söyleşiler: Dr. Furkan Kayabaşoğlu ve campalle team ile yüz yüze yapılacak söyleşiler ile aklınıza takılan, sizi meşgul eden tüm soru ve sorunlarınızdan kurtulabileceksiniz. Bu söyleşilerde herhangi bir konu başlığı belirlenmeksizin sizlerin sorularını yanıtlayacağız.

 Fiziksel ve Zihinsel Egzersizler: Özellikle hamilelik dönemi konusunda uzmanlaşmış spor eğitmenlerimiz ile yoga, pilates, doğum ve nefes egzersizleri, meditasyon teknikleri, doğa yürüyüşleri ve havuz egzersizleri gibi birçok fiziksel ve zihinsel aktivasyonlara katılabileceksiniz.

 Alışveriş: campalle size sektörün en önemli, en pratik, en güvenilir firmaları ile bir araya geleceğiniz, ürünlerini deneyimleyeceğiniz, uzmanlarından bilgi alabileceğiniz bir alışveriş alanı da sağlamaktadır. Ayrıca tüm bu ürünlere campalle etkinliği süresince ve sonrasında da çok önemli fiyat avantajları ile sahip olabileceksiniz.

 Dinlenme ve Eğlence: campalle benzer hamilelik dönemini yaşayan çiftler ile tanışmak, birlikte çok keyifli otellerde iki gün boyunca dinlenmek, sohbet etmek ve eğlenmek için bir fırsat…

 Workshop: campalle olarak anne ve bebek sektörü içinde sağlık kurumlarından, bebek ve hamile ürünlerine, kozmetikten doğum fotoğrafçılarına kadar birçok konuda uzmanlardan alabileceğiniz görüşler ile sağlıklı bir tüketici olmanıza destek vereceğiz.

 Photoboot: Hamileliğin son dönemlerinden birbirinden güzel kareler kim istemez ki… Hele bir de bu kareler en doğal, en içten halleriniz ile olursa! campalle etkinlikleri sırasında eğitimleri dinlerken, pratik uygulamalar sırasında, spor yaparken, çimlerde dinlenirken, güler-eğlenirken çekilmiş fotoğraflarınızı sizinle paylaşıyoruz.

ve daha birçok sürpriz için! Hadi siz de campalle’ye katılın!

 campalle etkinliği süresince uygulanacak kırmızı kurallar ve kısıtlamalar nelerdir?

  • campalle etkinliklerinde asla ultrason veya tetkik değerlendirmesi yapılmaz.
  • campalle etkinliklerinde asla diğer hekimlerin doğum hakkındaki görüşleri tartışılmaz.
  • campalle etkinliklerinde asla herhangi bir kurum ya da kişi hakkında olumsuz görüş, tenkit veya eleştiri paylaşılamaz.
  • campalle etkinliklerinde asla organizasyon haricindeki herhangi bir kurum ya da kişinin tanıtımı yapılamaz, tanıtımına destek olunamaz.

 campalle etkinlik tarihleri ve lokasyonları nelerdir?

campalle etkinlik programının tüm detayları, çok yakında bu sayfa üzerinden duyurulacaktır.
  • Daha fazlası için, +90 541 442 25 53 numaralı telefondan ya da cagladonmezer@allesaglik.com e-posta adresi üzerinden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.