Barbaros Mahallesi, Sütçü Yolu Caddesi, No: 85A/1, Ataşehir/İstanbul


  İletişim : +90 (216) 442 25 53, +90 (546) 442 25 53

Eğitim Programı

 

campalle eğitim programı, birçok teorik ve pratik çalışmayı kapsamaktadır. Bizler için en temel prensip; hamileliğin son dönemi, doğum süreci ve sonrası bebek bakımıyla ilgili sadece bilimsel doğruları içeren bir eğitim programı sağlamaktır.

Günümüzde sıkça konuşulan, hatta tartışılan, doğal doğum hakkında Dr. Furkan Kayabaşoğlu ve campalle team ekibinin düşüncelerini öğrenme fırsatınız olacak. Doğal doğum kavramının zamanla ve neden ideal doğum kavramına evrimleşmesi gerektiğini campalle eğitim programında dinleyeceksiniz.
 
Eğitimlerimizde doğum sürecinin tüm detaylarını, bu sürece anne ve baba olarak ne gibi katkılar sağlayabileceğinizi, sürecin içinde muhtemel yaşayacaklarınıza karşı neler yapmanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Doğum nasıl başlar? İlk olarak hangi bulgular ile doğumun yaklaştığını anlayabilirsiniz? Doğum sürecinde ağrı giderilmesinden, kasılmaların yönetilmesine ne gibi tıbbi müdahaleler gerekebilir? Bu müdahalelerin katkısı ne olacaktır? Ne gibi durumlarda tercih edilirler? gibi aklınızdaki birçok soruya yanıt bulabileceksiniz.
 
Ayrıca campalle team olarak sizi doğum sonrasına, anneliğe de hazırlıyoruz. Bebeğinizin bakımında nelere dikkat etmelisiniz, yenidoğan banyosu nasıl yapılmalıdır, en ideal emzirme nasıl sağlanabilir ve bebeğiniz hakkında birçok önemli noktayı birlikte konuşacağız.

campalle; sadece 20 anne ve baba adayının katılabileceği benzersiz bir doğuma hazırlık kampıdır.

 Eğitim programı dışında campalle’de neler olacak?
 
Bizler campalle’yi sadece bir eğitim programı olarak planlamadık. Öğrenirken bir yandan da eğleneceğiz. Çok keyifli spor ve meditasyon saatlerimiz olacak. Güne yoga ile başlayacağız, nefes eğitimleri yapacağız, gün içinde doğa yürüyüşleri ve havuz içi egzersizleri yapabileceğiz.
 
Amacımız birlikte hoşça zaman geçirirken, hamilelik ve doğum sürecinde ihtiyacınız olacak kaslarınızı desteklemek ve size doğum sırasında kullanılacak nefes egzersizleri ile gevşeme tekniklerini öğretebilmek…

campalle etkinlikleri kaç gün sürmektedir?
 
campalle eğitim programları iki gün sürecek şekilde planlanmış etkinliklerdir.

Sapanca’da gerçekleşen etkinliklerimizde ise anne-baba adaylarımız konaklayacakları otele cuma günü öğleden sonra giriş yapacaklardır. Böylece iki günlük dolu dolu programımız öncesinde dinlenmeleri, katılımcı yeni çiftlerle tanışmaları mümkün olacaktır. 

campalle etkinlik süresince uygulanacak “kırmızı” kurallar ve kısıtlamalar nelerdir?

  • campalle’de asla ultrason veya tetkik değerlendirmesi yapılmaz.
  • campalle’de asla diğer hekimlerin doğum hakkındaki görüşleri tartışılmaz.
  • campalle’de asla herhangi bir kurum ya da kişi hakkında olumsuz görüş, tenkit veya eleştiri paylaşılamaz.
  • campalle’de asla organizasyon haricindeki herhangi bir kurum ya da kişinin tanıtımı yapılamaz, tanıtımına destek olunamaz.

 

Daha fazlası için, +90 534 351 51 61 numaralı telefondan ya da campalle@allesaglik.com e-posta adresi üzerinden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.